Každý sníva o krásnej a zelenej záhrade. A taká vec nemôže vzniknúť bez pravidelného zavlažovania. Ale čo účty za vodu a tie, ktoré nám budú časom vystavovať budúce generácie? Objavte riešenia, ktoré vám pomôžu ušetriť peniaze a postarať sa o životné prostredie..

Podľa údajov Ústredného štatistického úradu v priemere spotrebujeme 100 litrov vody na osobu na deň, ale len 3 percentá používame na potravinárske účely. Pitná voda v súčasnosti predstavuje len 2,5 % svetovej vody. všetkej vody. Jej šetrenie a hľadanie alternatív k jej každodennej spotrebe preto nie sú módne ekologické slogany, ale nevyhnutnosť.

Jednoduchá montáž a obsluha

Dažďová voda má mnoho výhod. Je nielen zadarmo, ale aj najzdravšia pre rastliny a je nimi lepšie absorbovaná. Ide o mäkkú vodu, a preto neobsahuje škodlivé látky, napr. horčík, draslík a chlór. Výberom dažďovej vody znižujeme spotrebu prírodných zdrojov Zeme, šetríme pitnú vodu a stávame sa nezávislými na vodovodnom systéme. Najmä preto, že v Poľsku sú už na niektorých miestach zavedené hodiny, v ktorých je voda v kohútikoch vypnutá.

Namiesto odvádzania dažďovej vody do kanalizácie je možné ju zachytávať a využívať na údržbu záhrady. Najjednoduchší spôsob uskladnenia je umiestniť sudy pod strešné odkvapy. Ich veľkosť by mala zodpovedať objemu vody, ktorý na polievanie potrebujeme. Predpokladá sa, že na každých 25 m2. povrchu, by mala byť nádrž schopná uložiť cca 1 m3 vody.

Na vytvorenie systému, ktorý sa komplexne postará o našu zeleň, nepotrebujete veľké finančné výdavky ani zložitú prácu v záhrade. Stačí si zaobstarať potrebné a profesionálne vybavenie. S pomocou prichádza Kärcher a celý rad riešení, vďaka ktorým si ľahko postavíme domáci zavlažovací systém využívajúci dažďovú vodu.

Systém nasávajúci vodu priamo zo suda

Najdôležitejším zariadením v tomto systéme je záhradné čerpadlo, ktoré nasáva vodu z nádrže a následne ju hadicou privádza do zavlažovacieho príslušenstva. Ide o pohodlnú alternatívu k tradičnému čerpaniu vody pomocou kanvy.

Sada obsahuje špirálovú hadicu s filtrom, záhradnú hadicu a rýchlospojky. Vypínač je veľký a dá sa pohodlne ovládať nohou bez toho, aby ste sa museli zohýbať. Zabudovaná tepelná ochrana účinne chráni zariadenie pred prehriatím. Výhodou sady je aj optimalizovaný pripojovací adaptér, čo znamená, že na pripojenie pumpy nepotrebujeme žiadne náradie