Trávenie času v lese je fantastickým spôsobom, ako sa spojiť s prírodou a užiť si trochu potrebného pokoja a ticha. Predtým, než sa vydáte na dobrodružstvo, je dôležité zabezpečiť, aby ste mali všetko potrebné na výlet. Tu je pár základných vecí, ktoré pri výlete do lesa neradno  zabudnúť.

Voda a jedlo

Tento bod sa mnohým môže zdať samozrejmý, no práve preto je to často tá vec, na ktorú často zabúdame. Hydratácia je základ. V závislosti od toho, ako dlho plánujete byť v divočine si naplánujte koľko litrov vody potrebujete. Je tiež dobrý nápad priniesť si filter alebo tabletky na čistenie vody, ak sa vám minie, alebo si budete potrebovať doplniť fľašu z prírodných zdrojov. Ak plánujete stráviť celý deň v lese, určite si so sebou vezmite dostatok jedla a občerstvenia. Zvoľte potraviny, ktoré vám dodajú energiu a ľahko sa nosia. Medzi obľúbené snacky patrí sušené ovocie, orechy, energetické tyčinky, sušené mäso a sendviče.

Navigácia

Ľahko sa môžete v lese stratiť, preto je dôležité si so sebou priniesť navigáciu. Mapa a kompas sú klasika no v dnešnej doe už sa toľko nepoužívajú. Vzhľadom na to, že v lese často nebýva signal sa vám však môžu zísť a tak nebudete odkázaní len na GPS a váš smartfón s aplikáciami.

Nože

Podľa vášho zámeru, za ktorým idete do lesa sa vám môžu zísť rôzne typy nožov. Ak idete na piknik na čistinku, nezabudnite kuchynský nôž. Chystáte sa hľadať dubáky? Hubársky nôž je nutnosť. Je to váš prvý lov? Bez kvalitných loveckých nožov to nepôjde.

Vybavenie a vhodné oblečenie

Počas výletu do lesa môže byť počasie nepredvídateľné, preto je dôležité si priniesť oblečenie a vybavenie, aby ste zostali v teplu a v suchu za každých okolností. Doporučuje sa si so sebou priniesť vodeodolné a vetruodolné oblečenie, pršiplášť, klobúk alebo čiapku a teplé vrstvy, ako sú fleeceové mikiny a bundy. Okrem toho by ste mali mať aj pohodlné pevné turistické topánky, aby ste si neporanili nohy a mali stabilný krok. Nezabúdajte pribaliť sprej proti kliešťom a ochranný sprej na medvede. Človek nikdy nevie.

Prenosná lekárnička

Les je nepredvídateľné miesto. Strmé svahy, ostré konáre, diva zver, nečakaná zmena počasia. Toto sú len niektoré z faktorov, ktoré môžu mať na svedomí, že vyberiete z ruksaku lekárničku. Uistite sa teda, že lekárnička obsahuje obväzy, antiseptikum, gázu, lieky proti bolesti a akékoľvek lieky, ktoré môžete potrebovať. Ak nevýletujete sami, uistite sa, že aspoň jedna osoba v skupine vie, ako používať lekárničku v prípade núdze.